25.03.2024

Spotkanie autorskie z Józefem Musiołem w Rybniku

Zapraszamy na spotkanie autorskie Józefa Musioła w Jego rodzinnych stronach - w Rybniku, 26 marca 2024 (wtorek) w Bibliotece Publicznej, ul. J. Szafranka 7.

30.01.2024

Spotkanie z Józefem Musiołem w Warszawie

25.01.2024

Spotkanie autorskie z Markiem Blautem

14.12.2023

Spotkanie z autorem książki "Okrakiem przez wiek" Józefem Musiołem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wokół najnowszej książki naszego wydawnictwa autorstwa Józefa Musioła pt. "Okrakiem przez wiek", które odbędzie się 20 grudnia 2023 r. (środa) o godz. 17:00 w Bibliotece Śląskiej. Rozmowę poprowadzi prof. Jan Malicki.

 

Józef Musioł – ur. 9 stycznia 1933 roku w Połomi, syn Franciszka, uczestnika trzech powstań śląskich na ziemi wodzisławskiej i Marty z Białeckich, także z rodziny powstańczej. Doktor nauk prawnych, sędzia Sądu Najwyższego, dziennikarz, literat, założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia Sędziów Sądu Najwyższego w Stanie Spoczynku, były wiceminister sprawiedliwości i działacz Stronnictwa Demokratycznego. W dzieciństwie jeden z najmłodszych łączników Armii Krajowej. Człowiek wielu zainteresowań, autor ponad 30 książek, w tym wielu dotyczących Śląska, niektórych tłumaczonych na języki obce, twórca teatru
faktu „Sąd Młodych”. Nazywany ambasadorem Śląska w Warszawie. Będziemy rozmawiać o ukochanym przez autora Śląsku, o losach jego rodziny, ale i o skomplikowanej historii tego regionu, o powstaniach śląskich i dramatycznych losach Ślązaków w czasie II wojny światowej. Autor to przede wszystkim prawnik i osoba przez wiele lat aktywna w polityce, człowiek, który nigdy nie dał się złamać. Nie ominiemy zatem i współczesnych tematów: będzie mowa o polityce, o kulisach Okrągłego Stołu czy o obecnej sytuacji w systemie sprawiedliwości.
Jednym słowem – okrakiem przez wiek!

14.11.2023

Zapraszamy na spotkanie z prof. Januszem Musiałem i jego fotograficzno-literacką twórczością.

10.11.2023

Spotkanie z prof. Janem Malickim wokół ksiązki "Z dziejów Wydziału Filologicznego"

16.03.2023

Spotkanie wokół książki Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana.

16.03.2023

Spotkanie z autorem książki "My z Koszutki"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Ryszardem Lencem, autorem powieści "My z Koszutki", 20 marca (poniedziałek) godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" - ul. Grażyńskiego 47 w Katowicach. Spotkanie poprowadzi Hanna Grabowska-Macioszek.

Wstęp bezpłatny.

23.01.2023

Promocja książki Moje Katowice V

Serdecznie zapraszamy na promocję książki Lecha Szarańca Moje Katowice V, która odbędzie się 24 stycznia 2023 roku o godzinie 16:00 w Muzeum Historii Katowic, przy ul. Szafranka 9.

W czasie promocji o swojej najnowszej książce opowie sam Autor, a Wydawnictwo "Śląsk" będzie prowadzić sprzedaż książek z cyklu Moje Katowice w promocyjnej cenie 35 zł.

Zapraszamy! 

16.09.2022

Spotkanie autorskie z Panią Martą Fox promujące książkę "Katowice nie wierzą łzom"

Zapraszamy 26 września, w poniedziałek o godz. 17.00. do Domu Oświatowego (Stara Biblioteka Śląska) w Katowicach przy ul. Francuskiej 12 na spotkanie autorskie Pani Marty Fox, promujące Jej najnowszą publikację Katowice nie wierzą łzom.

Jak pisze sama Autorka na FB

będziemy rozmawiać o Katowicach, ale i o mnie w tym mieście, bo to bardzo osobista książka, a nie przewodnik, ani naukowa, choć spotkanie będzie moderował sam

prof. dr hab. Marian Kisiel....

Serdecznie zapraszamy.

P. S.

Będzie okazja zakupić książę (tylko za gotówkę) i poprosić o autograf.